Het Nationaal Technisch Informatiecentrum over hout en de toepassingen ervan.
Home > Hout Lunch Bois webinar « Ontwerpstrategieën voor hergebruik in architectuur »
Derde editie van het ‘Hout Lunch Bois’ webinar over houtbouw
Hout Lunch Bois is het webinar over houtbouw, gemaakt op maat van architecten, ingenieur-architecten en studiebureaus in België: ontdek één of meerdere innoverende houtprojecten, gepresenteerd door hun ontwerpers, wissel van gedachten met experten en vergroot je technische kennis in slechts één uur tijd.
Thema van het webinar: « Ontwerpstrategieën voor hergebruik in de architectuur: Hybride oplossingen voor duurzame houtbouw. »
Op donderdag 11 december 2025 verwelkomden we Floris De Bruyn, architect bij architectenbureau GAFPA.
Webinar gepresenteerd door Floris De Bruyn van architectenbureau GAFPA
Floris De Bruyn (°1982) is verbonden aan de KU Leuven, Faculteit Architectuur Sint Lucas Gent, waar hij de masterstudio PrimaryStructure leidt. In deze studio wordt onderzoek gedaan naar het hergebruik van bestaande structuren. Momenteel werkt hij als onderzoeker aan een doctoraat over TypologicalStrategiesforReuse.
GAFPA werd in 2008 opgericht door architecten Floris De Bruyn (1982), Philippe De Berlangeer (1980) en Frederick Verschueren (1980). Het Gentse architectenbureau staat bekend om zijn pragmatische aanpak. Ze ontmantelen een bestaande context en transformeren die tot een nieuwe realiteit. Deze methode van systematische deconstructie resulteert steevast in nieuwe interpretaties van architectuur, een geheel eigen vocabulaire. GAFPA intervenieert op verschillende niveaus, gaande van particuliere woningen tot openbare gebouwen, van stedenbouwkundige ingrepen tot scenografie. Het multidisciplinaire bureau beperkt zich niet tot woningbouwprojecten, maar dingt ook regelmatig mee naar internationale wedstrijdopdrachten.
De door Floris de Bruyn (GAFPA) gepresenteerde projecten – Hout Lunch Bois #3
Weekendhuis Wachtebeke
Reconversiefabriektotwoning
Natuureducatie centrum Zonneberg
Bekijk binnenkort de video van het Hout Lunch Bois-webinar #3 op ons YouTube-kanaal
Kon je het derde webinar over houtbouw niet bijwonen? Goed nieuws: de video van het webinaris binnenkort beschikbaar op ons YouTube-kanaal!
Je zult er de getuigenis van Floris De Bruyn – GAFPA : « Ontwerpstrategieën voor hergebruik in architectuur : Hybride oplossingen voor duurzame houtbouw. »Elk webinar over houtarchitectuur wordt opgenomen en gratis beschikbaar gesteld op onze platforms om kennisuitwisseling en de valorisatie van voorbeeldprojecten in de houtbouw te bevorderen. Raadpleeg ook onze informatiebronnen over de houtbouwsystemen.
👉🏽 Abonneer je op onsYouTube-kanaalom geïnformeerd te blijven over de nieuwe video’s!
Hout Lunch Bois webinar « Ontwerpstrategieën voor hergebruik in architectuur »